tarla.io Get in the Ring Türkiye Şampiyonu

tarla.io Get in the Ring Türkiye Şampiyonu

Türkiye’de 2014 yılında ilk kez düzenlenen Get in the Ring yarışması, ikinci kez 1 Nisan’da Ankara Bilkent Cyberpark‘ta kurulan boks ringinde gerçekleştirildi. Get in the Ring, girişimcilerin ringe çıkıp ikili olarak eşleşip, jürinin ardı ardına gelen soruları cevaplaması üzerine kurulu bir yapı. Bu yarışmayı ise Tarla.io kazanarak Singapur’da yapılacak olan global finale katılmaya hak kazandı.

İyzico, Karmasis ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın da aralarında olduğu jüri, yarışmaya başvuran 50 girişimciden uygun gördüğü 8 girişimciyi çeyrek finale seçti.

Tarla.io ve Delphi Sonic ile zorlu geçen finalin ardından Tarla.io, Bilkent Cyberpark’ta düzenlenen Get in the Ring Türkiye yarışmasının kazananı olarak Singapur biletini kaptı.

Tarla.io: Toprakta, havada ve bitkide gizli kalmış bilgiyi ortaya çıkartıyor, düzenliyor, işliyor ve anlamlandırıyor. Her tarladaki yerel hava durumu, toprak bilgisi ve bitki gelişimi için kurduğumuz modeller sahada neler olduğunun ve olacağının ipuçlarını veriyor. Geçmişe, şimdiye ve geleceğe yönelik oluşturduğumuz uyarılar ve karar desteği; sürdürülebilir, karlı, verimli ve çevreci gıda üretiminin önündeki engelleri kaldırıyor.

https://www.egirisim.com/get-in-the-ring-turkiye-yarismasini-kazanan-tarla-io-singapurdaki-global-finale-gidiyor/